Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

05-01-23 SUKCES FRANCISZKA LEPIARZA W KONKURSIE „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”

SUKCES FRANCISZKA LEPIARZA W KONKURSIE „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”
W listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych i świetlic środowiskowych z zakresu likwidacji skutków niskiej emisji pt. „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”. Jego organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Celem konkursu była szeroko pojęta edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży poprzez rozwój umiejętności plastycznych, zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody, popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych wykorzystywanych na ochronę środowiska, w tym czystego powietrza oraz promocja Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej tematycznie związanej z przyrodą oraz ze zmianami jakie zaszły lub powinny zajść w otoczeniu uczniów, dzięki środkom Unii Europejskiej wykorzystanym na ochronę środowiska, w tym na ochronę powietrza.
Pracę konkursową przygotowało czternaścioro uczniów szkoły; do organizatora przesłanych zostało 10 rysunków. Sukces odniósł jeden uczeń naszej szkoły – Franciszek Lepiarz z klasy 2a, który zajął II miejsce w kategorii uczniów w wieku 8-9 lat.
Na konkurs wpłynęło łącznie 284 prac przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i świetlic edukacyjnych z województwa śląskiego. Jury przyznało 30 nagród i wyróżnień w sześciu kategoriach wiekowych. Nagrodami dla laureatów są między innymi: drony, hulajnogi, słuchawki, czytniki e-booków oraz zestawy do rysowania.
Franciszkowi gratulujemy serdecznie oraz życzymy dalszych sukcesów na polu ekologicznym.

Katarzyna Nowak