Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

05-12-2022 Magiczny pobyt w Mosznej

Magiczny pobyt w Mosznej

24 listopada uczniowie klas szóstych i siódmych zwiedzili jeden z najpiękniejszych zabytków ziemi opolskiej - zamek w Mosznej. Młodzi miłośnicy historii mieli okazję poznać dzieje pałacu, obejrzeć kilka najciekawszych jego pomieszczeń oraz usłyszeć ciekawe fakty z życia hrabiego Franciszka Huberta Tiele-Wincklera. Ponadto na zamku spotkało ich mnóstwo atrakcji. Uczniowie, jak na fanów Harrego Pottera przystało, wzięli udział w zajęciach w Szkole Magii i Czarodziejstwa pod czujnym okiem przewodnika - czarodzieja. Zwiedzanie rozpoczęło się od walki na bezpieczne miecze. Następnie mówiąca ludzkim głosem tiara przydzieliła uczniów do poszczególnych domów w zależności od ich predyspozycji i cech charakteru. Dzieci przywdziały specjalne szaty członkowskie oraz wzięły udział w lekcji eliksirów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat członkostwa w „Szkole Magii i Czarodziejstwa”, na którym mogli podpisać się pismem czarodziejów.

Ten historyczno - magiczny wyjazd sprawił wszystkim wiele radości, dostarczył niezapomnianych wspomnień oraz poszerzył horyzonty naszych uczniów.

Opiekunami wycieczki byli następujący nauczyciele: pan Piotr Czoik, pani Ewelina Olszynka, pani Monika Kleszcz oraz pani Magda Kuc-Surma.