Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

05-12-2022 Wojewódzki konkurs „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”

Uczniowie biorą udział w wojewódzkim konkursie „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA” 

Wojewódzki konkurs plastyczny na ekologiczny plakat z zakresu efektów likwidacji niskiej emisji pt. „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA” spotkał się z zainteresowaniem ze strony uczniów, w efekcie czego do organizatora - Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - szkoła przekazała prace w czterech kategoriach wiekowych. 

Plakaty ekologiczne, które trafiły do komisji konkursowej powołanej przez organizatora, wykonali uczniowie: 

w kategorii uczniów w wieku 8 – 9 lat: 

 • Franciszek Lepiarz z klasy 2a 
 • Antoni Wicik z klasy 2c 
 • Maria Wyszyńska z klasy 2c 

w kategorii uczniów w wieku 10 – 11 lat: 

 • Aleksandra Lenartowicz z klasy 4b 
 • Zuzanna Wicik z klasy 4b 
 • Julia Majcherczyk z klasy 5b 

w kategorii uczniów w wieku 12 – 13 lat: 

 • Hanna Matyja z klasy 8b 
 • Mateusz Nowak z klasy 8b 
 • Anna Szymiec z klasy 8b 

w kategorii uczniów w wieku 14 – 15 lat: 

 • Anna Liubakivska z klasy 8b 

Ponieważ w każdej kategorii wiekowej szkoła mogła zgłosić tylko trzy prace, powołana została szkolna komisja konkursowa do wyboru trzech najlepszych prac w kategorii uczniów w wieku 8-9 lat, 10-11 lat oraz 12-13 lat. Jury w składzie: Bożena Noszczyk – kierownik świetlicy, Ewa Karmańska–Kocznur – nauczyciel geografii, Katarzyna Nowak – nauczyciel biologii oraz Renata Kaczmarek – nauczyciel współorganizujący proces kształcenia, wyłoniło po trzy prace, które następnie przekazano do WFOŚiGW w Katowicach. Prace zgłoszone do szkolnej komisji konkursowej wykonali również uczniowie: 

 • Piotr Słowikowski z klasy 2a 
 • Martyna Czech-Rybaczuk z klasy 5b 
 • Julia Machura z klasy 5b 
 • Hanna Lenartowicz z klasy 6b 

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w najbliższym czasie. Z niecierpliwością czekamy na wyłonienie laureatów i życzymy uczniom sukcesu.  

Katarzyna Nowak