Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

06-09-23 Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Siewierzu, tak samo jak w całym kraju, odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024. W tym roku w murach największej placówki oświatowej w gminie naukę rozpoczęło 482 uczniów.

Na uroczystości nie zabrakło gości,  a wśród nich: Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz - Zdzisława Banasia, Wicestarosty Powiatu Będzińskiego - Dariusza Waluszczyka, przedstawicielki Rady Rodziców - Diany Kaweckiej oraz Dyrektora Miejsko-Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji – Jacka Gruszczyńskiego.

Dyrektor szkoły - Rafał Wieja powitał również bardzo serdecznie wszystkich nauczycieli, rodziców i uczniów, a szczególnie serdeczne słowa skierował do tegorocznych pierwszoklasistów.

W programie artystycznym nie mogło zabraknąć nawiązania do historii. 1.09. 2023 r. minęła 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wszyscy zebrani odśpiewali hymn Polski, a uczniowie krótkim montażem słowno – muzycznym podkreślili, jak ważna jest pamięć o tych strasznych wydarzeniach. Młodzi artyści zaakcentowali podczas swojego występu, jak wyjątkowym darem dla nas, żyjących w niepodległej Polsce, jest możliwość beztroskiego życia, wolnego od wojennych doświadczeń.  

Następnie przystąpiono do szczególnie ważnego momentu uroczystości. Dyrektor szkoły odczytał słowa ślubowania i dokonał uroczystego pasowania uczniów klas pierwszych. Była to bardzo doniosła chwila. W szeregi społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego zostało przyjętych 60 nowych uczniów.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami uczniów klas pierwszych z zaproszonymi gośćmi oraz wychowawcami. Potem uczniowie rozeszli się do klas, by zmierzyć się z nowymi wyzwaniami.