Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

10-03-23 Etap rejonowy XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Etap rejonowy XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
W czwartkowy poranek 9 marca w naszej szkole odbył się etap rejonowy XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Gościliśmy uczniów ze szkół podstawowych z Ożarowic, Zendka, Wojkowic Kościelnych, Brudzowic i Siewierza.
Tegoroczne hasło konkursowe pochodziło z Ewangelii wg św. Łukasza Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jego było pełne mocy (ŁK 4.32), a zadaniem uczestników konkursu było poznanie treści trzeciej Ewangelii. Spośród wszystkich uczestników najlepsze okazały się dwie uczennice Agata Urbańczyk z Ożarowic i Amelka Sroka z Siewierza, które uzyskały taką samą liczbę punktów. Po dogrywce I miejsce zajęła Agata, a II miejsce Amelka. Miejsce III zajął Kuba Majewski z Wojkowic Kościelnych.
Wszyscy konkursowicze okazali się świetnymi znawcami Ewangelii i zasłużyli na wielkie gratulacje. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc mają szansę zostać finalistami etapu wojewódzkiego, który odbędzie się już za miesiąc w Katowicach.