Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

10-06-24 Wycieczka klas VI w Beskidy

W dniach 5,6 czerwca 2024r klasy szóste naszej szkoły udały się na wycieczkę w Beskidy. Po przyjeździe na miejsce wjechaliśmy kolejką gondolową na Szyndzielnie skąd wyruszyliśmy dalej pieszo na szczyt Klimczoka. W schronisku górskim mieliśmy czas na odpoczynek, podziwianiu cudownych widoków i zjedzeniu posiłku. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy w dalszą drogę do Szczyrku, gdzie mieliśmy nocleg. Wieczorem na miejscu noclegowym odbyło się ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski i dobrze wspólnie się bawiliśmy. Drugiego dnia wycieczki zwiedzaliśmy Wisłę. Mieliśmy możliwość zwiedzenia muzeum Adama Małysza oraz Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskieg. związane z życiem i twórczością górali Beskidu Śląskiego. Są w niej zawarte podstawowe działy kultury materialnej mieszkańców tego regionu, takie jak: pasterstwo, tkactwo, obróbka drewna, narzędzia rolnicze. Zobaczyć można również osobliwości męskiego i kobiecego stroju ludowego oraz najpiękniejsze przykłady sztuki ludowej. Po godzinie 16-tej zebraliśmy się pod autokarem i ruszyliśmy w drogę powrotną.Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarliśmy do Siewierza. Wycieczka sprawiła nam wiele radości i już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu...

Opiekunowie: Tymoteusz Terentowicz, Dariusz Nawrot, Jolanta Serwa, Anna Milewska-Rusek