Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

18-09-2023 Akcja "Sprzątanie świata - Polska 2023"

18-09-2023 Akcja "Sprzątanie świata - Polska 2023"
W dniu 15 września 2023 r. w naszej szkole odbyła się akcja "Sprzątanie świata - Polska 2023", której w tym roku przyświeca hasło ”Sprzątanie świata – łączy ludzi”. Celem akcji była edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu również i w tym roku przyczynili się do 30 ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2023”. Uczniowie, wyposażeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki, stawili czoło chodnikom i trawnikom Siewierza. Pełni zapału i determinacji do walki o czysty teren nie tylko wokół szkoły, ale  i całego miasta, zabrali się do pracy.
 W „Sprzątaniu świata 2023” uczestniczyło w sumie 300 uczniów oraz 28 nauczycieli, zebranych zostało ok. 70 worków. Posprzątane miejsca przez społeczność szkolną to:
- Błonia Ruin Zamku, parking przy ul. Krakowskiej;
- Plac Zabaw na Osiedlu Zachód;
- Tereny rekreacyjne przy Zamku, parking przy boisku Orlik;
- ulice: Piłsudskiego, Częstochowska, Bohaterów, Warszawska;
- tereny wokół stadionu LKS Przemsza Siewierz;
- ulice: Nawrota, Plac Ogrójecki, Strumień, Zbigniewa Oleśnickiego.