Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

20-12-2022 Bożonarodzeniowy Kiermasz Książek

Bożonarodzeniowy Kiermasz Książek

 

W dniach 13-16.12.2022 r. zorganizowany został Bożonarodzeniowy Kiermasz Książek. Celem przedsięwzięcia było zakupienie woluminów literatury pięknej i popularnonaukowej odpisanej z inwentarza biblioteki szkolnej oraz osób prywatnych, które przekazały księgozbiór, żeby inni mogli z niego skorzystać. Zarówno dzieci i młodzież jak również nauczyciele i pracownicy administracji mieli okazję kupić w bardzo niskiej cenie woluminy dla siebie lub swoich bliskich.

Chętni uczniowie prowadzili sprzedaż książek oraz promowali czytelnictwo na terenie szkoły. Uzbierana suma pieniędzy będzie przeznaczona na pomoce dydaktyczne do świetlicy i biblioteki szkolnej.

Podziękowania oraz słodki poczęstunek za zaangażowanie w Bożonarodzeniowym Kiermaszu Książek otrzymali:

 

Weronika Snarska

Dominika Będkowska

Katia Kwiecień

Bartosz Watoła

 

organizatorzy: pedagog specjalny mgr Kazimiera Banaś

i nauczyciel bibliotekarz mgr Łukasz Jamrozik