Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

21-11-2022 Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień


21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Świętuje się go już w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy ludziom, wraca do nas zwielokrotniona.


Na korytarzach szkolnych rozwieszono hasła i uśmiechnięte emotki zachęcające do życzliwości, uśmiechania się i mówienia innym miłych słów.


Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto starać się, by relacje między uczniami cechowała tolerancja i sympatia.