Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

23-11-2022 Akademia Bożonarodzeniowa „Dobrze widzi się tylko sercem”

Akademia Bożonarodzeniowa „Dobrze widzi się tylko sercem”


W świątecznej atmosferze cała społeczność naszej szkoły w środowy poranek spotkała się na uroczystej akademii. Nie zabrakło również zaproszonych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz p. Zdzisława Banasia, Zastępcy Burmistrza p. Damiana Dawczyńskiego oraz Przewodniczącej Rady Rodziców p. Agnieszki Orłowskiej- Hirsa. Wszystkich serdecznie powitała Wicedyrektor Szkoły p. Anna Brodzik.


Głównym przesłaniem tegorocznej akademii był fragment książki A. de Saint- Exupéry'ego „Dobrze widzi się tylko sercem”, a rolę Małego Księcia zagrał Igor Dyrda z klasy 8b. Uczniowie klas ósmych: Martyna Hirsa, Roksana Pacia, Wiktor Wyszyński i Wojtek Lubas odegrali zaś scenę skłóconych polityków w czasie radiowej debaty. Następnie ks. Daniel Bunia wikariusz parafii św. Macieja odczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa.


W drugiej części przedstawienia wystąpili uczniowie klasy 3a i 3c w mikołajkowej bajce w języku angielskim. Wszystko oczywiście przy muzyce oraz śpiewie kolęd i piosenek świątecznych wykonanych przez uczennice naszej szkoły. Występom uroku dodała przepiękna dekoracja: szopka, Trzej Królowie, Mikołaj, sanie, choinki, śnieżne domki.
Zakończenie spotkania obfitowało w moc wzajemnych świątecznych i noworocznych życzeń.