Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

30-03-23 Marzec z Laboratoriami Przyszłości

Marzec z Laboratoriami Przyszłości

W marcu zarówno uczniom, jak i nauczycielom nie brakowało pomysłów, w jaki sposób efektywnie wykorzystać zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości pomoce.

Uczestnicy Klubu młodego naukowca skanowali kody QR za pomocą odpowiedniej funkcji okularów VR, dzięki czemu połączyli je z siecią Wi-Fi. Uczniowie odbyli też lądowanie na Księżycu oraz wirtualnie zwiedzili różne zakątki świata: podwodny świat wyspy Bokissa w kraju Vanuatu na południowym Pacyfiku, pustynne okolice miasta Scotsdale w stanie Arizona w Stanach Zjednoczonych. Obejrzeli strukturę hiperboidalną Katedry Metropolitalnej w Brazylii oraz kokpit samolotu Concorde.Ponadto poznali sposób połączenia drukarki 3D z indywidualnym kontem na platformie Skrimarket.com.

Natomiast podczas lekcji biologii uczniowie klas 5c, 7b przeprowadzili wydruki gotowych modeli 3D pobranych ze strony skrimarket.com. Uczniowie wydrukowali breloczki do kluczy w kształcie serca oraz pisanki wielkanocne.

Tymczasem pasjonaci dziennikarstwa na spotkaniach koła iTVjunior ponownie zmontowali kilka filmów, korzystając z programu Pinacle Studio. Starsi koledzy przygotowali ponadto warsztaty z obsługi kamery oraz oświetlenia dla najmłodszych adeptów koła. Oj, działo się! Pierwszy sprawdzian nabytych umiejętności odbył się 24.03., kiedy trzeba było nagrać materiał z „Dnia bez plecaka”. O tym, jak poszło „szkoleniowcom” oraz „kursantom”, przekonamy się już niedługo…

A uczniowie klasy 5b i 1b  wykorzystywali wieloczęstotliwościowy nadajnik z mikrofonem nagłownym podczas śpiewania do akompaniamentu gitarowego. Mikrofony nagłowne dają możliwość swobodnego poruszania się oraz niczym niezakłóconego grania na gitarze. Uczniowie doskonalą technikę pracy z mikrofonem przez odpowiednią dykcję i dynamikę głosu.

Powoli zbliżamy się do Wielkanocy, dlatego też w wolnych chwilach nasza drukarka 3D wyczarowuje dla świąteczne ozdoby. Część z nich będzie dekoracją w pracowni informatycznej, część zostanie przekazana na szkolny kiermasz. 

Jak widać, zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości sprzęt jest niezawodny, a lekcje oraz zajęcia dodatkowe to nie nudna konieczność, ale niezwykła przygoda, która angażuje zarówno dzieci, jak i nauczycieli.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
Agnieszka Sularz