Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

31-01-23 SZKOLENIE W RAMACH „SZKOLNEGO TYGODNIA BEZPIECZEŃSTWA”

SZKOLENIE W RAMACH „SZKOLNEGO TYGODNIA BEZPIECZEŃSTWA”

W dniach 4 i 5 stycznia 2023 roku wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej miały przyjemność spotkać się z przedstawicielami Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach.


Spotkania odbyły się w 4 grupach. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca w Centrum i w jaki sposób szybko wezwać pomoc. Po części teoretycznej i obejrzeniu prezentacji już wiemy, jak się zachować w sytuacji zagrożenia. Każdy miał też okazję spróbować masażu serca na fantomie oraz poznać w praktyce działanie defibrylatora A E D. Na zakończenie otrzymaliśmy opaski odblaskowe i przywieszki do tornistrów z logo Stacji 112. Każda klasa otrzymała też śliczną maskotkę Ratusia i model telefonu do ćwiczeń praktycznych.


Dorota Dziąbek