Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

 

Sympatyczny, mundurowy pluszak, czyli Smoczyca Klara odwiedziła najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu. W towarzystwie maskotki policyjnej do uczniów zawitali będzińscy stróże prawa. Spotkanie, które odbyło się w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" stało się okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa zarówno w życiu codziennym jak i w trakcie drogi do miejsca nauki.

Jak zrobić "żółwia"?  Jak postępować w kontaktach z osobami obcymi? Jak wezwać pomoc? Jak rozmawiać z policjantem? - to niektóre tematy, jakie poruszono w dniach 17-18.09.2019 roku w trakcie spotkania z najmłodszymi uczniami szkoły. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa, a do wspólnej bezpiecznej zabawy zachęcała je smoczyca Klara. W trakcie spotkania sierż. Dagmara Mackiewicz przypomniała także dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach oraz ostrzegała przed potencjalnymi zagrożeniami. Dodatkową atrakcją dla dzieci była prezentacja sprzętu i wyposażenia używanego przez policjantów w codziennej służbie.

Zajęcia odbyły się w ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego realizowanego przez Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doradztwa Zawodowego.