Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

„Akcja - segregacja! 2 X więcej, 2 X czyściej”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego również i w tym roku wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”.

W piątek, 21 września 2018 roku, zarówno ci najmłodsi, jak i ci starsi odbyli lekcję szacunku dla środowiska. Cała szkolna społeczność najpierw zapoznała się z teoretyczną stroną tego zagadnienia. Wszyscy wzięliśmy udział w apelu, na którym przypomniano nam zasady segregacji odpadów i ich klasyfikację.

Pani dyrektor Katarzyna Nowak w swoim przemówieniu również zwróciła naszą uwagę na konieczność dbania o przyrodę, a także na zagrożenia związanie z bagatelizowaniem naszego wpływu na środowisko. Uświadomiła wszystkim zgromadzonym, jak wiele zależy od naszego zaangażowania w sprawy ekologii.

Kolejnym, ważnym etapem akcji było zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Uczniowie, wyposażeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki, stawili czoło chodnikom i trawnikom Siewierza. Pełni zapału i determinacji do walki o czysty teren nie tylko wokół szkoły, ale i całego miasta, zabrali się do pracy. Dowodem na wygraną były pełne worki, a także olbrzymia satysfakcja, którą odczuwali wszyscy zaangażowani w „Sprzątanie Świata”.