Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

W dniu 11.02.2020 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu odbyły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas IV-VIII zgromadzili się w Hali Sportowej, zostali przywitani przez wicedyrektor Katarzynę Nowak, następnie psycholog szkolny Katarzyna Podsiadło omówiła genezę ustanowienia Dnia Bezpiecznego Internetu. Następnie uczniowie z klas VIII: Kacper Brzeziński i Monika Zaręba zwrócili uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu oraz przypomnieli zasady gwarantujące bezpieczeństwo w Sieci. Kolejnym punktem programu była praca w grupach klasowych. Na zadane tematy uczniowie malowali wspólnie plakaty. Podsumowania pracy uczniów dokonał sierż. sztab. Adam Bober z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na konsekwencje przekraczania obowiązujących zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Zakończeniem było wspólne wykonie zdjęć i zamanifestowanie okrzykiem hasła przewodniego tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Hasło brzmiało „Działajmy razem”.
Na kolejnej lekcji w działania włączyli się uczniowie z klas I-III. Dzieci wysłuchały wystąpienia sierż. sztab. Adama Bobra z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Następnie przystąpiły do wykonywania plakatów na zadany temat. Powstały ludziki pilnujące porządku w Internecie/sieci oraz plakaty promujące bezpieczeństwo dzieci w Sieci.

Za organizację przedsięwzięcia odpowiedzialni byli: Katarzyna Podsiadło, Agnieszka Niemiec, Monika Kleszcz, Monika Paliga-Bańka. W działania włączyli się również Mariusz Torbus oraz Dariusz Nawrot.