Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr. 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu zawitała dziecięca radość i sportowe emocje. Już od godzin porannych czekały na uczniów zabawy i atrakcje. 

W sali gimnastycznej oraz na hali sportowej zostały przygotowane dla dzieci konkurencje sportowe. Poszczególne klasy rywalizowały ze sobą ścigając się na torach przeszkód. Dzieci bawiły się wspaniale mogąc wypróbować swoje sportowe umiejętności. W nagrodę czekały na nich smaczne słodycze.  

Na szkolnym korytarzu zaprezentowana została zbiorowa praca plastyczna uczniów pt. ”Dzień Dziecka w kosmosie”. Praca ta powstała dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów, którzy w jej wykonanie włożyli ogrom swojego serca. Kreatywność, pomysłowość oraz mnogość kolorów wypełniła dużą przestrzeń kartki.  Dodatkowo na szkolnej gazetce umieszczone zostały prace wykonane przez uczniów na wcześniej ogłoszony konkurs plastyczny pt. “Pomaluj ze mną świat”.

Poza tym były też konkursy, na których mogli wykazać się ci, którzy wolą pracę umysłu, aniżeli poprawianie krzepkości swojego ciała. 

W przerwach między rozgrywkami sportowymi można było zakupić na szkolnym kiermaszu galaretki, chrupiące przekąski, napoje oraz zwierzątka, miecze i kwiatki formowane z kolorowych balonów. Każdy uczeń otrzymał kupon uprawniający go do odebrania darmowego smakołyku: waty cukrowej i popcornu.  

Dzień pełen emocji, radości i uśmiechu, nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego Rady Rodziców. Dziękujemy także nauczycielom, którzy przygotowali zabawy sportowe dla uczniów, dbali o prawidłowy i bezpieczny przebieg zaplanowanych na ten dzień atrakcji oraz paniom z obsługi szkoły za wsparcie przy robieniu galaretek i popcornu. 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego