Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

"Dzień Kropki"

 W dniu 15 września po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy „ Międzynarodowy Dzień Kropki”. Pomysł na to radosne święto zrodził się z historii opowiedzianej w książce „The Dot”  Petera H. Reynoldsa. Bohaterką tej opowiastki jest dziewczynka o imieniu Vasti, która dzięki namalowaniu pierwszej kropki została zainspirowana przez swoją nauczycielka plastyki do rozwijania swojego rysunkowego talentu.

W „Dzień Kropki” wszyscy uczniowie z klas I – III mieli okazję do rozwijania swojej pomysłowości, znalezienia mocnych stron i poczucia pozytywnej energii, którą daje dobra zabawa. Uczniowie na zajęciach mieli okazję również posłuchać opowieści o Vasti, opowiedzieć kolegom i koleżankom z klasy o swoich mocnych stronach i talentach.

Zajęcia w klasach Ia, IIa, II b, III a przeprowadził psycholog szkolny, natomiast uczniowie z klas  I b, Ic, IIc, IIIb i IIIc  wzięli udział w zajęciach z pedagogiem szkolnym.

Z okazji Dnia Kropki powstała również w szkole gazetka prezentująca prace uczniów z wybranych klas i informująca o tym pozytywnym święcie.

 

Przygotowały:

mgr Katarzyna Podsiadło - psycholog szkolny

mgr Agnieszka Niemiec - pedagog szkolny