Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

Międzynarodowy Dzień Kropki

 

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

15 września 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Siewierzu uczniowie z wybranych klas mieli okazję przyłączyć się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki.

Na zajęciach przeprowadzonych przez psychologa szkolnego w starszych klasach (klasy VA, VB,VIA) i pedagoga w młodszych klasach (2A,2B,2C,3A,3C,4B) uczniowie mieli okazję  obejrzeć historię małej Vashti, a następnie wypełnili kolorowe kropki karteczkami z wypisanymi  swoimi pozytywnymi cechami. Zajęcia, te miały być okazją do krótkiej refleksji nad swoimi zasobami, talentami, umiejętnościami i odważnym ich zaprezentowaniu grupie. Zwrócono uwagę uczniów również na znaczenie doceniania siebie za różne rzeczy oraz doceniania kolegów i koleżanki.