Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

Półkolonie w Gminie Siewierz

W dniach od 04.07.2022 do 08.07.2022 odbył się I Turnus Półkolonii zorganizowanych przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. W półkoloniach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 2. Łącznie w I Turnusie wzięło udział 45 dzieci.

 

Głównym celem półkolonii było pokazanie dzieciom wielu możliwości aktywnego i przyjemnego spędzenia czasu wolnego, rozwój artystyczny i pobudzenie ich kreatywności.

Uczestnicy rozwijali je poprzez udział w wielu warsztatach, zajęciach edukacyjnych, zajęciach Ninja Warrior Kids prowadzone przez Szkołę Tańca i Ruchu ,,Beleza”, zajęciach literacko-plastycznych i sportowych.

Warsztaty twórcze wpłynęły w znaczący sposób na rozwój wyobraźni wśród uczestników półkolonii.  Pozwoliły uwierzyć we własne możliwości i zdolności. Sprawiły prawdziwą radość i poczucie własnoręcznego wykonania czegoś ładnego, czegoś własnego, natomiast uczestnictwo w różnych formach aktywności fizycznej, grach i zabawach sportowych, dało możliwość przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji, współdziałania, poprawy tężyzny fizycznej i ogólnej sprawności organizmu.

 

Bardzo dziękuję wychowawcom Pani Ewelinie Olszynce, Pani Janinie Dyrda, Pani Katarzynie Podsiadło, Pani Karolinie Waloch oraz Pani Joannie Cesarz, którzy na półkoloniach prowadzili  zajęcia, aby dzieci mogły atrakcyjnie spędzić czas na wypoczynku.

 

Kierownik wypoczynku

Piotr Czoik