Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

Rozstrzygniecie konkursu plastycznego.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.  "Kiedy wirus na dworze to ja w domu tworzę, bawię się i…Co mogę zrobić w domu w czasie pandemii”

Celami konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zespół Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej i Doradztwa Zawodowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Siewierzu było: propagowanie odpowiedzialnego zachowania w czasie pandemii koronawirusa, pobudzanie aktywności twórczej oraz kreatywności dzieci oraz była to alternatywna forma twórczego spędzania czasu wolnego.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Poziom artystyczny, kreatywność uczniów była bardzo wysoka. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

I miejsce: Jakub Jamróz, klasa III A

II miejsce: Dominika Kanak, klasa IA

III miejsce: Amelia Szafruga, klasa I A

Wyróżnienia otrzymują:

- Zofia Grygny, klasa IA
- Bartosz Pająk, klasa IA
- Zuzanna Wicik, klasa I B
- Jacek Kobylus, klasa I B
- Lena Zaręba, klasa I B  
- Filip Leszczyński, klasa II A.

Największą ilość prac nadesłali uczniowie z klas IA i I B.

Gratulujemy zaangażowania uczniów.

Z prac uczniów można się dowiedzieć, iż okres izolacji spędzają bardzo odpowiedzialnie i nie ma podczas pobytu w domu czasu na nudę. Dzieci m.in. bawią się, uczą, dbają o zwierzęta domowe, jedzą wspólnie posiłki z rodziną, grają w gry planszowe, najmłodsi  uczą się czytać a starsi czytają książki, przygotowują posiłki z rodzicami. Kontakty z innymi utrzymują używając telefonu i komputera, robią zakupy przez Internet. Niektórzy czas spędzają wychodząc na spacer z psem czy jeżdżąc na rowerze.

Dziękujemy najmłodszym uczniom naszej szkoły za pokazanie , iż tak trudny czas jak czas pandemii i izolacja może być przeżywana odpowiedzialnie, ciekawie , twórczo…