Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

SUKCES UCZNIÓW W KONKURSIE „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”.

 

W listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu wzięli udział w wojewódzkim Konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych i świetlic środowiskowych z zakresu likwidacji skutków niskiej emisji pt. „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”. Jego organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Celem konkursu była szeroko pojęta edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży poprzez rozwój umiejętności plastycznych, zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody, popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych wykorzystywanych na ochronę środowiska, w tym czystego powietrza oraz promocja Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zadanie konkursowe polegało na namalowaniu pracy tematycznie związanej z przyrodą oraz ze zmianami jakie zaszły lub powinny zajść w otoczeniu uczniów, dzięki środkom Unii Europejskiej wykorzystanym na ochronę środowiska, w tym na ochronę powietrza.

Pracę konkursową przygotowało kilkunastu uczniów szkoły, a troje z nich odniosło sukces. Są to:

  • Jakub Gotkowski z klasy 7a, który zajął III miejsce w kategorii uczniów w wieku 12-13 lat,
  • Oliwia Antkiewicz z klasy 7a, która zdobyła Wyróżnienie w kategorii uczniów w wieku 12-13 lat,
  • Julia Lepiarz z klasy 8a, która zdobyła Wyróżnienie w kategorii uczniów w wieku 14-15 lat.

Jury przyznało łącznie 25 nagród i wyróżnień w pięciu kategoriach wiekowych. Nagrodami są między innymi drony, hulajnogi, czytniki e-booków, zestawy do rysowania oraz książki. Na konkurs wpłynęło łącznie 217 prac uczniów szkół podstawowych i świetlic edukacyjnych z województwa śląskiego.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2019 roku i w niej również troje uczniów szkoły zdobyło nagrody i wyróżnienie za pracę zgłoszoną do oceny jury konkursowego. Dwoje z nich – Jakub Gotkowski i Julia Lepiarz powtórzyli sukces w tegorocznej edycji konkursu.

Uczniom gratulujemy serdecznie i oczywiście życzymy dalszych owocnych rywalizacji na polu ekologicznym.

 

Katarzyna Nowak
SP 1 Siewierz

Jakub Gotkowski
Oliwia Antkiewicz
Julia Lepiarz