Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

Światowy Dzień Dobroci

W dniu 13 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Dobroci. Organizatorem dnia jest Światowy Ruch Dobroci. Dzień ten jest celebrowany od lat w wielu krajach świata.

Światowy Dzień Dobroci ma podkreślać dobre uczynki, koncentrując się na pozytywnej sile i wspólnym wątku życzliwości, który nas łączy. 

W naszej szkole w niektórych klasach I-III odbyły się zajęcia z psychologiem szkolnym Katarzyną Podsiadło dotyczące tego tematu. Uczniowie wymienili przejawy dobroci, zastanawiali się, dlaczego warto być dobrym?, jak należy i dlaczego powinniśmy okazywać innym dobroć?, w jaki sposób możemy pomagać innym?  Następnie stworzyli łańcuch życzliwości, napisali i wrzucili do „pudełka komplementów”, serduszka  z komplementami, jakie przygotowali dla wylosowanych kolegów i koleżanek z klasy, a także zapoznali się z materiałami przygotowanymi przez psychologa.

„Dobro do nas wraca każdego dnia: w czyimś uśmiechu, ciepłym słowie, w promykach porannego słońca. Dobro to czyjaś dłoń wyciągnięta do nas w potrzebie, serdeczny uścisk i poklepanie po plecach, kiedy życie wydaje się beznadziejne." Gabriela Gargaś

 

Dyrektor szkoły bardzo dziękuje psycholog Pani Katarzynie Podsiadło za zorganizowanie bardzo ważnej inicjatywy. Dziękuje za pomoc i troskę, za zachęte uczniów do pracy i pokazanie im, że są dla nas bardzo ważni i w trudnej sytuacji zawsze mogą na nas liczyć.