Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

UCZNIOWIE POMAGAJĄ ZWIERZĘTOM

 

W dniach 26 – 28 listopada 2019 roku, w szkole odbyły się dwie akcje na rzecz zwierząt zorganizowane przez Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielami biologii i przyrody. Celem obu z nich było uwrażliwianie na potrzeby zwierząt oraz podnoszenie świadomości uczniów na temat odpowiedzialności człowieka za zwierzęta i ich los.

Pierwsza akcja odbyła się w ramach powiatowego działania „Będzin pomaga! Wielka mobilna zbiórka dla psów i kotów”, nad którym patronat objął Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski. Uczniowie zebrali ogromną ilość karmy dla psów i kotów oraz akcesoriów: koców, zabawek, smyczy, misek, legowisk. Wszystkie te rzeczy, w dniu 6 grudnia 2019 roku, zostały przekazane pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie, którzy następnie oddali je Schronisku dla Zwierząt w Sosnowcu oraz Stowarzyszeniu W IMIENIU ZWIERZĄT z Będzina.

Akcja zbiórki orzechów i żołędzi na dokarmianie wiewiórek w parku miejskim w Siewierzu odbyła się w szkole po raz pierwszy. Uczniowie zebrali niespodziewanie dużo orzechów laskowych i włoskich oraz żołędzi. W dniu 5 grudnia 2019 roku, uczniowie klas 7 pod opieką nauczyciela biologii, udali się do parku miejskiego i w różnych miejscach rozrzucili pożywienie dla wiewiórek rudych, które zamieszkują las parkowy.

Obie zbiórki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – wzięło w nich udział ponad 200 uczniów szkoły, co świadczy o ich dużych sercach i zrozumieniu potrzeb zwierząt.

 

Katarzyna Nowak