Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

Uśmiech leczy ! Kiermasz charytatywny dla Fundacji Dr Clown Oddział Sosnowiec

 

Dnia 6.03.2019 w naszej szkole odbył się kolejny kiermasz słodkości. Miał on charakter charytatywny, ponieważ wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz Fundacji Dr Clown Oddział Sosnowiec. Po raz kolejny nasi wspaniali uczniowie i rodzice nie zawiedli przygotowując przepyszne ciasta i babeczki, dzięki czemu udało się zebrać 1000 zł.

Fundacja Dr Clown realizuje program terapii śmiechem, który jest bardzo dobrze oceniany i przyjmowany przez dzieci, rodziców, pracowników szpitali i innych placówek. Wolontariusze fundacji w przebraniu „dr clowna” wykorzystują swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, aby wczuwać się w potrzeby psychiczne dzieci oraz rozładować stresy i napięcia nerwowe związane z chorobą, bólem czy rozłąką z najbliższymi. Podczas śmiechu zapominamy o problemach. Dlatego właśnie dr Clowni poprzez różne metody próbują rozbawić i sprawić, aby na każdej twarzy pojawił się uśmiech. Do naszej szkoły również przybyli dr Clowni, aby podziękować za zebrane pieniądze oraz zarazić nas śmiechem. Dr Promyczek, Dr Błyskotka i Dr Słoneczko odwiedzili klasy I-III i przeprowadzili zajęcia magiczne oraz pokazy tworzenia zwierzątek z balonów. Wszystkie dzieci były bardzo zaciekawione i zachwycone przeprowadzonymi zajęciami.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom  za zaangażowanie i cieszymy się, że udało się wspomóc Fundację Dr Clowna. Pamiętajcie Uśmiech leczy!