Strona domowa Biblioteka Biblioteka PODSUMOWANIE KONKURSÓW ZORGANIZOWANYCH PRZEZ BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

PODSUMOWANIE KONKURSÓW ZORGANIZOWANYCH PRZEZ BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ

Biblioteka szkolna zorganizowała trzy konkursy szkolne, których zadaniem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Uczniowie klas II szkoły podstawowej prezentowali swoje zdolności recytatorskie w konkursie pt. Wierszyki Agnieszki Frączek. W konkursie wzięło udział ośmioro dzieci, które świetnie odnalazły się w zabawnych

wierszykach poetki. U niektórych uczestników nawet  ujawnił się talent aktorski. Jury biorąc pod uwagę dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, dykcję i wyrazistość, interpretacje tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne  wyróżniło następujące osoby: I miejsce – Piotr Lewandowski z kl. II a, II miejsce – Laura Madej z kl. II a i III miejsce – Bartosz Watoła również z kl. II a.
Natomiast ośmioro uczniów klas III szkoły podstawowej rywalizowało w konkursie głośnego czytania pt. Czytam śpiewająco. Dzieci czytały fragmenty książki pt. Mikołajek autorstwa Goscinnego Rene. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z czytaniem i  interpretacją tekstu francuskiego pisarza. Członkowie jury oceniali: płynność i tępo czytania, bezbłędność, dykcję i wyrazistość, interpretację tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Laureatami konkursu zostali: I miejsce – Hubert Dydak z kl. III a, II miejsce – Izabela Niemiec z kl. III a, III miejsce – Robert Kucharski z kl. III b.
Uczniowie klas IV – VI zmierzyli się z Trzeszczącymi wierszykami w konkursie recytatorsko – logopedycznym zorganizowanym we współpracy z panią Marzeną Gocyłą. Uczestnicy stanęli przed trudnym zadaniem ponieważ wiersze z trudnościami logopedycznymi nie należą do łatwych, musieli zwrócić szczególną uwagę na poprawność wymowy i dykcję. Jury nagrodziło: I miejsce – Zofia Błach z kl. IV c, II miejsce – Nikola Wnuk z kl. V c, III miejsce – Paulina Mańczyk z kl. IV c.
Laureaci konkursów odebrali dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplom i drobne upominki.
Serdecznie dziękuję uczniom za udział w konkursach
zorganizowany przesz bibliotekę szkolną


Monika Paliga - Bańka