Strona domowa Biblioteka Biblioteka Gminny Konkurs Plastyczno – Literacki pt. „Mój przyjaciel Miś”
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Gminny Konkurs Plastyczno – Literacki pt. „Mój przyjaciel Miś”

W dniu 23 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Plastyczno – Literacki     pt. „Mój przyjaciel Miś”. Tematyka konkursu nawiązywała do przypadającego na dzień 25 listopada „Światowego Dnia Pluszowego Misia”, a także była zgodna z realizowanym w placówce Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa, który ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Konkurs zorganizowany został przez nauczycielki  panie: Monikę Paligę – Bańkę oraz Aleksandrę Serwę,

we współpracy z paniami: Marzeną Gocyłą i Agatą Łapaj.
    W konkursie brało udział 40 uczniów klas trzecich szkół podstawowych
 z Gminy Siewierz. Wśród nich byli wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 2
w Siewierzu, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Żelisławicach, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu.
    Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie portretu Misia, bohatera wybranego utworu literackiego. Na stworzenie swoich dzieł dzieci miały 3 godziny. W wyniku twórczej pracy młodych artystów powstały bardzo pomysłowe i oryginalne prace przedstawiające postać niedźwiadka. Wśród sportretowanych znaleźli się znani i lubiani bohaterowie literaccy, m.in. Miś Paddington, Miś

Puchatek i Miś Uszatek, ale również mniej znany „Miś na huśtawce” z wiersza H. Bechlerowej.

    Jury stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia laureatów, ponieważ wszystkie prace prezentowały wysoki poziom artystyczny. Uczestnicy zastosowali różnorodne techniki plastyczne i nietypowe rozwiązania. Przy ocenie członkowie jury brali pod uwagę zgodność pracy z tematem, oryginalny pomysł, estetyczne i staranne wykonanie oraz ogólny wyraz artystyczny. W wyniku obrad komisja wyłoniła laureatów:  I miejsce – Hanna Bańka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Siewierzu), II miejsce – Maja Kaczmarczyk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Siewierzu), III miejsce – Kacper Głąb (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żelisławicach). Przyznano również wyróżnienia dla Alicji Drygalak (Zespół Szkolno Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych), Małgorzaty Kalety (Zespół Szkolno Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych) oraz Zuzanny Machury(Zespół Szkolno Przedszkolny w Żelisławicach).
    Autorzy najciekawszych prac odebrali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczone zostały przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu pana Rafała Wieję oraz przedstawiciela Nadleśnictwa Siewierz pana Piotra Lepiarczyka. Nagrodzeni otrzymali albumowe pozycje książkowe, gry planszowe i elektroniczne, kalendarze oraz  materiały plastyczne. Pozostali uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy i  słodki upominek w postaci czekolady.
    Nagrody ufundowane zostały przez Nadleśnictwo Siewierz oraz firmę Air Products sp. z.o.o., którym organizatorki konkursu składają gorące podziękowania.  Dziękujemy również wszystkim uczniom i ich opiekunom za udział w konkursie.Aleksandra Serwa
Monika Paliga - Bańka