Strona domowa Biblioteka Biblioteka SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARZEM WALDEMAREM CICHONIEM AUTOREM SERII KSIĄŻEK O PRZYGODACH KOTA CUKIERKA
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARZEM WALDEMAREM CICHONIEM AUTOREM SERII KSIĄŻEK O PRZYGODACH KOTA CUKIERKA

11 grudnia 2017 r . w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Waldemarem Cichoniem autorem literatury dla dzieci, w którym wzięli udział uczniowie klas I – III szkoły podstawowej. Celem spotkania było nauczenie najmłodszych czerpania przyjemności z literackich podróży i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.


Pisarz urodził się 9 marca 1974 roku w Tychach. Z dziada pradziada jest Ślązakiem. Z wykształcenia politolog, absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wieloletni dziennikarz śląskiej prasy lokalnej i regionalnej. Tata dwóch synów Marcelego i Macieja.    A także właściciel psotnego kota o imieniu Cukierek, który stał się inspiracją do napisania przez pana Waldemara serii książek o przygodach kota Cukierka. Zabawne opowieści inspirowane są faktami z życia rodziny autora, której oczywiście częścią jest Kot.
 „Cukierku, ty łobuzie!” to pierwsza z sześciu części serii o niesfornym kociaku, która swoją premierę miała w 2011r. Pozycja ta znalazła się wśród lektur wybranych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w klasach I – III szkoły podstawowej, w nowej podstawie programowej.
Pisarz wprowadził dzieci w świat kocich przygód. Opowiedział o swojej twórczości, czytał fragmenty sowich książek, chętnie odpowiada na pytania młodych czytelników. Na zakończenie spotkania z przyjemnością wpisywał dedykacje do książek i rozdawał autografy.
Spotkanie było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą, a osobisty kontakt z pisarzem  miłym, niecodziennym doświadczeniem.
Relację ze spotkania można obejrzeć w szkolnej telewizji iTVJunior.