Strona domowa Biblioteka Biblioteka Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej.
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej.

W ramach obchodów Międzynarodowego Święta Pluszowego Misia biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów klas I i klas II szkoły podstawowej zajęcia poświęcone pluszowemu przyjacielowi. W czasie zajęć dzieci poznały historię pluszowego misia oraz różne ciekawostki dotyczące zabawki. Dzięki prezentacji

multimedialnej uczniowie przypomnieli sobie misiowych bohaterów literackich i filmowych. Dzieci miały okazję opowiedzieć o swoich przytulankach, które przyniosły. Później wspólnie odśpiewały znaną wszystkim piosenkę pt. "Jadą, jadą misie...". Następnie nasi milusińscy rozwiązywali zagadki i  quizy związane z postacią misia (np. znajdź różnice, rozwiąż działania matematyczne i w odpowiedni sposób pokoloruj portret misia, popraw po śladzie itp.). Uczniowie klas II czytali wiersz Marzeny Nowosielskiej pt."Przyjaciel Misiu". Na koniec dzieci uczyły się nowej piosenki pt. "Przyjaciel Miś", która bardzo im się podobała. Wszyscy świetnie się bawili.