Strona domowa SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI SKO NOCOWANIE W RAMACH PROGRAMU SKO W ZESPOLE SZKÓŁ W SIEWIERZU
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

NOCOWANIE W RAMACH PROGRAMU SKO W ZESPOLE SZKÓŁ W SIEWIERZU

Nocowanie w szkole? Czemu nie... Taką atrakcję przygotowali opiekunowie dla uczniów klas piątych należących do SKO. W ubiegłym roku szkolnym Szkoła Podstawowa

nr 1 w Siewierzu przystąpiła do Programu SKO, prowadzonego przez PKO Bank Polski. Okazuje się, że oszczędzanie może być też okazją do świetnej zabawy i miłego spędzania czasu w gronie swoich kolegów i koleżanek. Z poniedziałku na wtorek, 7 i 8 listopada 2016r., trzydziestu uczniów siewierskiej podstawówki całe popołudnie i noc spędzili w hali sportowej Zespołu Szkół w Siewierzu. Młodzież brała udział w konkursach sportowych, kalamburach sylabowych oraz zabawach ruchowych przy muzyce. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody w postaci piórników, koszulek, plecaków i kolorowych gadżetów z logiem SKO. Wszystkie nagrody ufundowało dla nich PKO Bank Polski . Ogromną radość eskaowiczom przyniosła również wspólna gra w "dwa ognie” uczniów i nauczycieli. W końcu, gdy wszyscy już zgłodnieli " dojechała" upragniona pizza, a każdy mógł wybrać swój ulubiony smak. Potem zapanowała cisza nocna, ale i tak gdzieniegdzie słychać było ciche rozmowy pełne emocji i wrażeń po wspólnej zabawie. We wtorek rano wszyscy wyspani i wypoczęci spotkali się na śniadaniu w świetlicy szkolnej. I chociaż czekały ich jeszcze w tym dniu zajęcia lekcyjne, nocowanie w szkole można było zaliczyć do udanych. Niebawem takie atrakcje czekają również na klasy szóste siewierskiej podstawówki.


                                                           
                                                             Joanna Dybowska