Strona domowa
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Przedstawienie ,,Puss in Boots''

Jak najlepiej uczyć się języka obcego? Przez zabawę! Uczestnicy Koła Teatralnego w Języku Angielskim mogli się o tym przekonać biorąc udział w cotygodniowych

zajeciach. Uczniowie odgrywali scenki oraz przygotowywali i prezentowali swoje własne skecze. Wcielając się w przeróżne role przeżywali uczucia i emocje odgrywanych przez siebie postaci. Pracowali też nad mimiką, ruchem i swoim głosem.
    Zwieńczeniem zajęć było odegranie przedstawienia ,,Kot w Butach''. Na scenie wystąpili uczniowie z klas IVa, IVb i IIIbG. Siedemnastu młodych aktorów wcieliło się w przeróżne postaci: schorowanego ojca, trzech synów, rodzinę królewską, rolników, ogra i zwierzątka: lwa i myszkę. Karolina Hamerlik odegrała rolę Kota w Butach a Michalina Rok jego właściciela Toma. Dziewczyny pokonały tremę i zaprezentowały równeż swoje umiejętności taneczno-akrobatyczne, które spotkały sie z wielkim aplauzem publiczności. Nad całością czuwały uczennice z klasy IIIbG: Karolina Dyduch, Julia Będkowska i Julia Kurdyk, które prowadziły naarrację całego przedstawienia.
      W przedstawieniu nie zabrakło też oprawy muzycznej. Paulina Serzysko zaśpiewała piosenkę ,,Clever Cat'' a na koniec wszyscy aktorzy wykonali utwór ,,Love my Life''.
    Na szczególną uwagę zasługuje fakt wielkiego zaangażowania rodziców w przygotowanie strojów i rekwizytów. Na scenie zachwycał zamek złego ogra, przepiękna kareta i okazały młyn. Scenografię dopełniał las, rzeka i kwiaty.
    Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze swojego występu i juz teraz nie mogą doczekać się kolejnego wyzwania.
Hanna Śliwa-Wrocławska