Strona domowa
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

,Mali Siewierzanie '' tańczą tango

Tango, narodziło się w dalekim Buenos Aires , gdzieś pod koniec XIX wieku, wśród imigrantów, którzy przybyli do stolicy Argentyny w poszukiwaniu fortuny i lepszego

życia. Nowi  osadnicy , głównie mężczyźni, zostawili w Europie rodziny, a przywieźli ze sobą muzykę i  taniec. Samotni i zagubieni w obcej kulturze emigranci w tangu znaleźli namiastkę czegoś , co pozwoliło im się chociaż na chwilę zapomnieć. Taniec stał się odpowiedzią na pomieszanie kultur i pasji, odbiciem tamtejszej społeczności.

Czym jest tango? Jest tańcem ,muzyką i poezją ruchu...Tango to uniwersalny język. Język ,którym partner rozmawia z partnerką.I nie ma znaczenia czy pochodzą z innych krajów czy kontynentów, ani w jakim są wieku. Tango to sposób wyrażania siebie i słuchania tego , co partner chce przekazać. Słuchania niezwykłego bo ciałem i dotykiem.

   Zespół ,,Mali Siewierzanie'' w swoim repertuarze artystycznym oprócz tańców narodowych i ludowych mają również tańce towarzyskie. Od kwietnia 2017r. na zajęciach tanecznych dzieci szlifowały swoje artystyczne talenty w zakresie tanga. Tango jest tańcem towarzyskim trudnym. Nauka tanga wymaga od osoby, która dopiero rozpoczyna pierwsze kroki, dużo cierpliwości i wytrwałości. Ale dla uczniów ;Alicji Pawełczyk, Szymona Kuźniaka, Maji Dyszy, Kacpra Kieresia, Nadii Kłys, Piotra Konopki, Zuzanny Kocot, Wiktora Kazanowskiego, Maji Kaczmarczyk, Antosia Serwy,  Nadii Nawara, Szymona Serwy,  Martyny Hirsy, Antosia Jaskubczyka, Hanny Matyji, Igora Dyrdy, Laury Micinskiej, Tymoteusza Klimka , tango było wyzwaniem z którym tancerze z zespołu ,,Mali Siewierzanie'' bardzo dobrze sobie poradzili. Tango zaprezentowali na Konferencji Ekologicznej oraz na 55 Dniach Ziemi Siewierskiej.

Instruktor zespołu składa serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców za sponsorowanie spódniczek, P.Piotrowi  Migzie  za wykonanie artystycznych meloników, P.Mariuszowi  Torbusowi  za oprawę  muzyczną, nauczycielom za opiekę a rodzicom za pomoc i współpracę.
Wszystkim tancerzom gratuluję występu i życzę samych sukcesów tanecznych. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.