Strona domowa
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 roku o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018. Tym samym  w naszej szkole naukę rozpoczęło 566  uczniów. Dla większości z nas to kolejny rok w szkole, ale dla 46 najmłodszych uczniów rok szkolny 2017/2018 stał się początkiem edukacji.  Bez wątpienia właśnie oni stali się bohaterami tego uroczystego dnia. Po okolicznościowych przemówieniach nastąpiło Pasowanie na Ucznia. Tego podniosłego aktu dokonał dyrektor szkoły Rafał Wieja oraz Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, który do gratulacji i życzeń dołączył symboliczne wyprawki.
W tym roku nasza szkoła na skutek reformy oświaty z Zespołu Szkół w Siewierzu zmieniła się z mocy prawa w Szkołą Podstawową nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu.
Nie utworzono już I klasy gimnazjum, które w roku 2019 zostanie całkowicie wygaszone. W ośmioletniej szkole podstawowej rozpoczęli naukę pierwsi uczniowie klas VII (absolwenci klas VI A, B i C dotychczasowej sześcioletniej szkoły podstawowej), którzy 1 września 2018 r. będą pierwszymi uczniami klas VIII.

Na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego oprócz uczniów, nauczycieli oraz licznie przybyłych rodziców zaproszenie przyjęli; wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Siewierzu Pani Joanna Krzykawska, radni; Pani Celina Janas, Pani Michalina Mańka, Pan Henryk Machura i Pan Marcin Góralczyk oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Orłowska – Hirsa, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim uczniom i nauczycielom.

W akademii pojawiły się wątki radosne związane z początkiem roku szkolnego, ale nie zabrakło również odwołań do historii Polski. Prezenterzy; Patrycja Hirsa i Kamil Borkowski przypomnieli datę wybuchu II wojny światowej 1 września 1939 roku. Zaznaczyli, jak okrutna w skutkach okazała się ta najtragiczniejsza w dziejach ludzkości wojna. Przejmującą dramaturgię stworzyli; Radek Czapla i Kacper Rzepecki, którzy  wyrecytowali „Alarm” Antoniego Słonimskiego. O oprawę muzyczną części artystycznej zadbał Pan Mariusz Torbus. Przy jego akompaniamencie chór szkolny zaprezentował cztery piosenki; wśród nich „Pałacyk Michla”, „Biegnij”, „Bo świat to my…” Na zakończenie Radek Czapla poetyckim słowem podpowiedział wszystkim, co trzeba robić, by nie mieć dwójek

W trakcie uroczystości panie wicedyrektor Ewa Solipiwko i Katarzyna Nowak przedstawiły sprawy organizacyjne. Zaprezentowały wychowawców poszczególnych klas oraz dokonały przydziału pracowni. Po części informacyjnej i artystycznej Pan dyrektor szkoły Rafał Wieja uznał rok szkolny 2017/2018 za otwarty. Zaprosił uczniów na spotkania z wychowawcami.

                                                                                                             Redakcja „Gimnazjalisty”