Strona domowa
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

WYJAZD SZKOLENIOWY NAUCZYCIELI ZESPOŁU SZKÓŁ W SIEWIERZU

W dniach 25 czerwca – 3 lipca 2017 roku szesnastoosobowa grupa nauczycieli weźmie udział w wyjeździe szkoleniowym do Wielkiej Brytanii w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W Zespole Szkół w Siewierzu realizowany jest projekt pt. „Nauczyciel dwujęzyczny a sukces uczniów na rodzimym i europejskim rynku pracy”, który ma na celu wyposażyć nauczycieli w takie kompetencje językowe, aby byli oni w stanie prowadzić swoje zajęcia z elementami języka angielskiego. Nauczyciele wezmą udział w kursie językowym specjalnie dopasowanym do potrzeb naszej szkoły w partnerskiej placówce THE OXFORD ENGLISH CENTRE w Oxfordzie.

Szkoła mieści się w mieszkalnej dzielnicy, położonej w niewielkiej odległości od centrum Oxfordu.

W pobliżu znajduje się wiele terenów zielonych, m.in. słynne Trap Grounds. Dzięki takiej lokalizacji nauczyciele będą mieli zapewniony łatwy dostęp do życia kulturalnego i akademickiego miasta, co sprzyja nawiązywaniu nowych kontaktów i sprawdzaniu nabytych umiejętności w praktyce.

Szkoła mieści się w zabytkowym budynku z angielskim ogrodem, będącym ulubionym miejscem spotkań studentów po zajęciach. Zajęcia będą prowadzone wyłącznie przez wykwalifikowanych native speakerów. Szkoła posiada akredytację British Council oraz IALC.

W programie mobilności przewidziano również zwiedzanie Londynu.

Anna Brodzik – koordynator projektu