Strona domowa
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Matematyka nie jest nudna


Pracownia Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach oraz Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość” już po raz szesnasty zorganizowały Wojewódzki Konkurs Matematyczny Nudna Matematyka. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród dzieci i młodzieży. W bieżącym roku szkolnym w konkursie tym wzięło udział 4 uczniów naszej szkoły.


Pierwszy etap konkursu miał miejsce w salach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Do półfinału zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Kowalska z klasy IIa gimnazjum, Mateusz Nowak z klasy VIIc oraz Jakub Fąferko z klasy Va.

Półfinały i finały odbywały się w salach Pałacu Młodzieży w Katowicach. Pierwsze miejsce wśród uczniów klas piątych uzyskał Jakub Fąferko. Kuba wykazał się szeroką wiedzą matematyczną, umiejętnością logicznego myślenia oraz wyobraźnią przestrzenną. Gratulujemy zwycięstwa!

14 grudnia 2017 r. w naszej szkole miał miejsce kolejny konkurs matematyczny. 50 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny” organizowanym dla szkól podstawowych. Oczekujemy na wyniki tego konkursu.

Przeprowadzane  konkursy urozmaicają program zajęć, stanowią cenne rozszerzenie programów nauczania, jednocześnie popularyzując naukę przez zabawę. Są platformą dającą możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z innych szkół.


Dorota Krochmal