Strona domowa
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

”Cards for Hospitalized Kids”


Przedświąteczny czas kojarzy się z rodzinną atmosferą, ciepłem i spokojem w zaciszu domowego ogniska. Rodzice dekorują domy, kupują prezenty, przygotowują świąteczne potrawy a dzieci pomagają im w wypełnianiu przedświątecznych obowiązków. Większość z nas na krótką chwilę zapomina o kłopotach i  skupia się na przeżywaniu tego jedynego, niepowtarzalnego czasu. W przedświątecznym biegu warto na warto na chwilę zatrzymać się,  pomyśleć i docenić ile szczęścia i dobrego otrzymaliśmy od życia.

Uczniowie klasy IVa i Vb wzięli udział w projekcie organizowanym przez międzynarodową charytatywną organizację „Cards for Hospitalized Kids”.

  Jej celem jest przekazywanie własnoręcznie wykonanych kartek chorym dzieciom z terenu całych Stanów Zjednoczonych. W ciągu pięciu lat działania organizacji już  ponad 100 000 pacjentów otrzymało  podtrzymujące na duchu wiadomości. Projekt trwa cały rok i można do niego dołączyć w każdej chwili. Kilkadziesiąt kolejnych, wykonanych samodzielnie przez naszych uczniów wkrótce dotrze na druga stronę świata. 


Ta piękna akcja ma same dobre strony. Chorym przekazuje nadzieję i radość a u wysyłających wyrabia nawyk pozytywnego myślenia i chęć pomocy potrzebującym.


Hanna Śliwa-Wrocławska