Strona domowa
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Kiermasz charytatywny


W dniu 11 stycznia, tj. w najbliższy czwartek, w naszej szkole odbędzie się kiermasz charytatywny na rzecz siedmioletniej Lenki Surmy.

Lenka jest uczennicą pierwszej klasy Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w nr 1 w Mysłowicach. Od ponad dwóch lat zmaga się z ciężką chorobą - rakiem mózgu. Przeszła już trzy skomplikowane operacje, wielomiesięczną chemioterapię i radioterapię, które pozostawiły ślad na jej zdrowiu. Dziewczynka ma niedosłuch prawego ucha, a także problemy z koordynacja ruchów i utrzymaniem równowagi.

Niestety rak nie odpuszcza... Jedynym ratunkiem dla Lenki jest bardzo droga procedura leczenia, którą zaproponowała klinika w Wiedniu (Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien).  Koszty tej terapii są przeogromne. 70.000 euro to cena za półroczne leczenie. Lenka, aby zachować życie i zdrowie potrzebuje rocznej terapii. 

Chcąc pomóc tej Dzielnej Wojowniczce, świetlica szkolna oraz samorząd uczniowski zorganizowały kiermasz charytatywny, podczas którego będzie można zakupić ciasto, ciasteczka oraz galaretki przygotowane i upieczone przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu oraz uczniów gimnazjum. Wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną wpłacone na konto Lenki Surmy.

Niebawem ruszy także ogólnopolska zbiórka na leczenie zagraniczne dziewczynki, którą koordynować będzie serwis Siepomaga.pl.

Na temat choroby dziewczynki i jej walki o zdrowie można przeczytać w serwisie społecznościowym facebook, wpisując hasło Uratujmy Lenkę.

WSZYSTKICH GORĄCO ZACHĘCAMY DO WSPARCIA NASZEJ AKCJI, KTÓREJ CELEM JEST POMOC CHOREJ DZIEWCZYNCE.