Strona domowa
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Zaproszeni strażacy przeprowadzili z uczniami pogadankę

W grudniu do najmłodszych dzieci z naszej szkoły, czyli uczniów klas I-III zawitali bardzo ważni goście- przedstawiciele Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Będzina. Zaproszeni strażacy przeprowadzili z uczniami pogadankę o udzielaniu pierwszej pomocy. Wyjaśnili między innymi, jakie kroki należy podjąć, aby prawidłowo wykonać resuscytację, jak powinno ułożyć się poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, jakie ważne informacje należy przekazać podczas wzywania służb ratowniczych. Uczniowie aktywnie

uczestniczyli w rozmowie i wykazali się bardzo bogatą wiedzą na poruszony temat. Następnie strażacy pokazali uczniom, jak powinien wyglądać zabieg resuscytacji, po czym sami uczniowie mogli ją wykonać.
Bardzo dziękujemy gościom za tak ważną wiedzę, jaką przekazali naszym uczniom. Ich umiejętności i powołanie niech będą inspiracją dla naszych uczniów, aby zawsze pamiętali o niesieniu pomocy poszkodowanym.