Strona domowa
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wspólne drugie śniadanie klasy IVa


„Życie w swej istocie to nie tylko chwile pogodne, miłe i przyjemne, lecz także smutne i pełne łez. Ale czy mamy lepsze, czy gorsze dni — musimy jeść. Zarówno na szczęśliwych, jak i zatroskanych dobrze wpływa smaczny posiłek”. Myśl amerykańskiej pisarki Laurie Colwin pozostaje nadal aktualna.  Warto docenić wagę wspólnych posiłków, które dają rodzicom wyjątkową okazję zadbania o emocjonalne potrzeby dzieci., a dzieciom ułatwiają dzieciom prowadzenie bardziej zrównoważonego i zdrowego stylu życia.


Wspólnie przygotowane drugie śniadanie oraz czas spędzony przy stole uświadomił uczniom klasy IVa, jak wartościowe jest bycie razem w kuchni.  Musieli samodzielnie podzielić się obowiązkami i pamiętać,  za co są odpowiedzialni.  Posiłek był bardzo urozmaicony, nie zabrakło produktów mlecznych owoców i warzyw. Śniadanie upłynęło w miłej atmosferze. Dzieci uczyły się dobrych manier i kulturalnego zachowania przy stole.

Takie spotkania jednoczą zespół klasowy, pomagają spojrzeć na kolegów z innej perspektywy i pogłębiają ich poczucie wspólnoty.


Hanna Śliwa-Wrocławska