Strona domowa
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Przedstawienie „The Sheperd Boy and the Wolf”


Każdy z nas jest aktorem. Jedni na scenie życia czują się doskonale i ciągle grają role pierwszoplanowe, inni tylko statystują. Bez jednych i drugich nie można wyobrazić sobie współczesnego świata. Wszyscy się uzupełniamy i czegoś od siebie uczymy. Podobnie jest w szkole. Odpowiedzią na naturalną potrzebę twórczej aktywności są zajęcia teatralne, które jako element pracy dydaktycznej i wychowawczej umożliwiają realizację programu szkolnego przy zróżnicowanym poziomie uczniów. Teatr jest jedną z najciekawszych technik nauczania języka angielskiego, ponieważ stwarza możliwość prowadzenia dialogów, wypowiedzi językowych poprzez naśladowanie sytuacji rzeczywistych, codziennych w sposób zabawowy, a jednocześnie jest on adekwatny do zainteresowań uczniów.

Uczestnicy „Koła Teatralnego w Języku Angielskim” już po raz trzeci wzięli udział w przedstawieniu teatralnym. Przez kilka miesięcy uczęszczali na zajęcia, brali udział w próbach, przygotowywali dekoracje, uczyli się swoich ról. Tym razem wcielili się w role bohaterów sztuki „The Sheperd Boy and the Wolf”. Główną rolę niesfornego pastuszka zagrała Iga Kucharczyk. Jej koledzy z klasy Vb wcielili się w postaci rodziców, rolników i narratorów. Występ uatrakcyjniły piosenki w wykonaniu Pauliny Serzysko i Klaudii Cyganek. Porywającego wszystkie owce wilka zagrał Igor Skórka.


Widzowie, uczniowie klas 1-3 SP, przekonali się, że kłamstwo i naigrywanie się ze swoich najbliższych nie popłaca i wkrótce przyjdzie nam zapłacić za swoje błędy. Nie warto oszukiwać innych, bo w ten sposób jedynie wyrządzamy krzywdę sobie i swojej rodzinie.


Hanna Śliwa-Wrocławska