Strona domowa
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Angielski inaczej

W dniu 17.01.2017 uczniowie klas IIb gimnazjum, IVa oraz Va mieli możliwość uczestniczenia w lekcji prowadzonej przez Jamesa Alstona, mieszkańca Karoliny Północnej w Stanach Zjednoczonych. James został bardzo ciepło przywitany przez młodszych uczniów. Razem bawili się w gry słowne, kalambury, zadawali sobie nawzajem zagadki i uczyli się nowych słów i zwrotów. W klasie Va zajęcia miały formę wywiadu. Każdy mógł zadawać pytania i komentować odpowiedzi gościa. Oczywiście, wszystko w języku angielskim.

Natomiast najstarsi uczniowie, po przedstawieniu siebie i  swoich zainteresowań, grali w grę planszową oraz rozwiązywali zagadki słowne. 


Taka forma zajęć wpływa na uczniów niezwykle motywująco. Język używany w zwykłej rozmowie z obcokrajowcem nabiera nowego wymiaru. Uczeń docenia swój dotychczasowy trud i wysiłek włożony w naukę. Widzi, że może z tej wiedzy skorzystać w życiu. Pokonuje swój wewnętrzny lęk i nieśmiałość. Z większą ochotą podchodzi do nauki, a zapamiętywanie kolejnych słówek, kolokacji, konstrukcji gramatycznych i czasów staje się przyjemniejsze.