Strona domowa
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Spotkanie z policjantami

Dnia 23 stycznia 2018r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji z Będzina asp.sztabową  Urszulą Cichopek i st.sierżantem Tomaszem Magielskim. Spotkanie zorganizowała pani Kazimiera Banaś, a jego tematem było,,Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych''.


Pani policjantka przypomniała o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, omówiła zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała również przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariuszka udzielała wskazówek , jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu .Poinformowała dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznanych a także o zachowaniu szczególnej uwagi podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku. Przekonywała uczniów  o tym, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa .Policjantka informowała o sposobach zachowania i wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń. Uczniowie brali żywy udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzy jaką już posiadają. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wysuwali konstruktywne wnioski.
Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych ferii.