Strona domowa
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Podróże kształcą...

Semestr pierwszy w klasie III c i III b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu  upłynął uczniom nie tylko na nauce, ale również na wspólnych wycieczkach.  

W październiku dzieci uczestniczyły w warsztatach ceramicznych w Pracowni Ceramiki i Sztuk Wszelakich "Czarodziejskiej Zagrodzie" w Kuźnicy Starej. Zaciekawione z uwagą słuchały i obserwowały, co można zrobić z gliny garncarskiej. Najbardziej atrakcyjna okazała się jednak praca praktyczna.

Uczniowie pod okiem prowadzącego zajęcia wykonywali przedmioty z gliny garncarskiej, modelowali ręcznie naczynia i swoje drobne formy rzeźbiarskie. Następnie uczestniczyli w ręcznym czerpaniu papieru i wyrobie świec. 


Niezwykłym przeżyciem dla naszych milusińskich były pobyt w Wielkiej Fabryce Elfów - Fabryce Porcelany w Katowicach. Dzieci brały  udział w zajęciach prowadzonych przez Elfa. Zadaniem uczniów było odnalezienie zaginionych sań Świętego Mikołaja. By odnaleźć sanie, mali goście musieli zrealizować 10 różnych zadań.  Na dzieci czekały aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wizyta zwieńczyła się spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który wręczył gościom dyplom oraz mały upominek. 

Kolejnym ciekawym doświadczeniem dla dzieci był wyjazd do kina Helios w Dąbrowie Górniczej. Animowana komedia zabrała dzieci w sekretny świat telefonów komórkowych. Przygody Minka, Piątki i super-hakerki Matrix podbiły serca trzeciklasistów. 

Wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu z niecierpliwością czekają na kolejne propozycje wyjazdów, ponieważ uwielbiają poznawać ciekawe miejsca i rozwijać swoje zainteresowania. 

Urszula Masłyka 

Iwona Urbańczyk