Strona domowa Innowacje pedagogiczne "Non-stop English - z angielskim na co dzień” „Non-stop English - z angielskim na co dzień”
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

„Non-stop English - z angielskim na co dzień”

W dniu 22 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu rozpoczęto realizację innowacji pedagogicznej „Non-stop English – z angielskim na co dzień”, opracowanej przez Annę Brodzik. Innowacja obejmuje uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej. Najważniejszym jej celem jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju kompetencji językowych uczniów już od klasy pierwszej szkoły podstawowej. Poprzez wykorzystywanie języka angielskiego na poszczególnych przedmiotach wspierany zostaje rozwój logicznego myślenia oraz komunikacji interpersonalnej.

Kolejnym celem jest uświadomienie uczniom, jak ważna w życiu codziennym jest umiejętność swobodnej komunikacji w języku angielskim i jakie korzyści znajomość języka angielskiego może przynieść w przyszłości.

Innowacja ma za zadanie uczyć - bawiąc. Cykl działań podjętych w celu realizacji tej innowacji pozwoli na zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce. Uczniowie podczas zajęć będą doskonalić umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Nauczyciele biorący udział w programie innowacyjnym będą realizować szereg różnorodnych działań zmierzających do zrealizowania celów innowacji.

Anna Brodzik


OPIS ZASAD INNOWACJI