Strona domowa Konkursy ,,Kwitnące talerze’’ klasy IV c
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

,,Kwitnące talerze’’ klasy IV c

 W ramach konkursu ,,Festiwal Kwiatów Minieuroland’’  kwiaty świata, stworzyliśmy ,,atelier kwitnących talerzy’’. To już drugi etap konkursu na zielnik pod hasłem

,,Minieuroland inspiruje naturą’’.  Do stworzenia naszego atelier potrzebowaliśmy kilku tygodni, często też pracowaliśmy po lekcjach. Żeby wykonać taką ilość potraw, wykorzystaliśmy sporo bibuły, filcu, kartek z bloku, materiału. Nasze atelier  nazwaliśmy ,, Kwitnące talerze’’.    Na talerzach  pojawiły się różne potrawy np.: kluski z roladą, naleśniki, pączki, czarny makaron, sushi, torcik, sałatka z pomidorem z oliwkami.   W trakcie pracy zbieraliśmy informacje dotyczącą jadalnych kwiatów. Następnie kwiatami jadalnymi takimi jak; malwą, wiesiołkiem, nasturcją, lewkonią  udekorowaliśmy potrawy.Nasz  projekt realizowaliśmy pod okiem  p. Ewy Karmańskiej.  
Projekt ,, Kwitnące talerze’’ pokazał nam jak wiele kwiatów możemy używać w kuchni do tworzenia i dekorowania potraw.
                                                                                   klasa IV c