Strona domowa Konkursy II Gminny Konkurs Kulturowo-Językowy „Let’s discover Scotland!”
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

II Gminny Konkurs Kulturowo-Językowy „Let’s discover Scotland!”

W dniu 10.05 2017 w  Zespole Szkół w Siewierzu odbył się II Gminny Konkurs Kulturowo-Językowy pod hasłem „Let’s discover Scotland!”. Uczniowie  klas V i VI  pięciu

szkół  podstawowych naszej gminy mieli okazję sprawdzić swoją znajomość wiedzy o Szkocji. Test był trudny i szczegółowo sprawdzał wiadomości uczestników z podanych wcześniej zagadnień. Wszystkie zadania były sformułowane w języku angielskim. Wygrali najlepiej przygotowani. W tym roku dwie osoby uzyskały taka samą liczbę punktów i zdobyły ex aequo pierwsze miejsce. To zaszczytne miejsce zajęła Magdalena Borówka ze Szkoły Podstawowej w Żelisławicach oraz Oliwa Konecka ze Szkoły Podstawowej w Brudzowicach. Na drugim miejscu uplasował się Kacper Słomiany ze Szkoły Podstawowej w  Brudzowicach a na trzecim Mateusz Baprowski z Zespołu Szkół w Siewierzu. Wszyscy laureaci otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe: książki, albumy, programy multimedialne do nauki  języka obcego a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.  W  drugiej części konkursu na uczniów czekał poczęstunek oraz kolejne wyzwanie – przygotowanie plakatu upamiętniającego spotkanie. Wszyscy uczestnicy w dobrych nastrojach wrócili do swoich szkół a my już teraz zapraszamy na trzecią edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym.


Hanna Śliwa-Wrocławska
Zespół Szkół w Siewierzu