Strona domowa Konkursy Konkurs rozstrzygnięty
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Konkurs rozstrzygnięty

W dniu 27.10.2017 r. został rozstrzygnięty konkurs na najzabawniejsza ozdobę Halloweenową. W konkursie wzięło udział ponad trzydziestu uczniów. Oddano wiele ciekawych i nietuzinkowych prac. Ozdobione dynie, przerażające pająki, statek widmo, mumie, kościotrupy na ślubnym kobiercu, czarne koty i wiele innych przez kilka dni dekorowały naszą szkołę.

W konkursie liczył się pomysł na niepowtarzalną pracę oraz jej kreatywne wykonanie.

Zdobywczynią pierwszego miejsca została Wiktoria Zaskórska z klasy IIb G. Drugie miejsce zajęły ex aequo Oliwia Antkiewicz oraz Dominika Niemiec z klasy IVa,  a na trzecim miejscu uplasowały się Michalina Rok i Agata Rozmus z klasy Va.  Każdy z laureatów otrzymał cenne nagrody a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. 


Choć Halloween nie jest świętem wywodzącym się z kultury naszego kraju to stanowi istotny element wiedzy o kulturze i historii krajów anglojęzycznych. Obchodzone w Europie od setek lat, łączy tradycje chrześcijańskie z celtyckimi i jest związane z przesądami na temat duchów i śmierci. Znajomość symboli nierozerwalnie wiążących się z jego obchodami rozwija światopogląd i pomaga w zrozumieniu jego korzeni historycznych.