Strona domowa Pedagog szkolny Wydarzenia „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” – ogólnopolska kampania profilaktyczna
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

„ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” – ogólnopolska kampania profilaktyczna

Zbliżający się koniec roku szkolonego 2016/2017 to czas podsumowania działań przeprowadzonych w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Tegoroczna akcja kładzie nacisk na samopoznanie, rozwój samoświadomości, budowanie poczucia własnej wartości. Przygotowane karty pracy pomagają odpowiedzieć sobie na pytanie: „Jaka jestem? Jaki jestem?”. Jednocześnie dzięki materiałom zaproponowanym  przez twórców kampanii profilaktycznej nauczyciel wraz z uczniami pracuje nad poprawą relacji w klasie, wspólnie z grupą  tworzy  i przyjmuje obowiązujące normy. Uczeń ma szanse otrzymać informację zwrotną i popracować nad swoimi zachowaniami nieakceptowanymi przez grupę. Uczniowie pracowali  z ulotkami – kartami pracy, które podkreślały wartość przyjaźni. Mieli okazję poznać elementy budujące  i niszczące więzi międzyludzkie. Pozytywny wpływ grupy, która daje wsparcie, poczucie przynależności, bezpieczeństwa i motywuje do konstruktywnych działań jest nie do przecenienia.
W tym roku uczniowie bardzo licznie wzięli udział w  konkursie plastyczno – literackim pt. „Na skrzydłach przyjaźni”.  Na konkurs wpłynęło 80 prac, które zostały przekazane do ogólnopolskiego etapu konkursu. Na szczeblu szkolnym wyróżniono trzy osoby: Oliwię Kieras z klasy V c, Marcelinę Cieślik z klasy  V c oraz Radosława Trzcionkę z klasy VI c. Wszyscy pozostali uczniowie, biorący udział w konkursie otrzymali upominki za udział w szkolnym etapie konkursu. Gratulujemy wyróżnionym i wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia w konkursie na szczeblu ogólnopolskim.
Działania profilaktyczne realizowane w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” na trwałe zagościły w kalendarzu wydarzeń szkolnych i cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony uczniów.


                    Agnieszka Niemiec