Strona domowa Świetlica Wydarzenia Spotkanie z panią higienistką
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Spotkanie z panią higienistką

27 września w klasie I b, a 29 września w klasie I a odbyło się spotkanie z panią Lidią Latos - higienistką szkolną. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o zdrowie i higienę osobistą, w jaki sposób zapobiegać infekcjom oraz jak właściwie się odżywiać. Pani Lidzia wyjaśniła dzieciom na czym polega zdrowy tryb życia i przypomniała znaczenie uprawiania sportu dla zdrowia oraz przekazała rady o zachowaniu ostrożności w domu, szkole i w czasie zabaw.

Oprócz tego higienistka szkolna opowiedziała pierwszakom o swoim zawodzie i przyniosła ze sobą różne akcesoria niezbędne w jej pracy, między innymi: strzykawki, bandaże, plastry i ciśnieniomierz. Pani higienistka bardzo chętnie odpowiadała na wszystkie pytania pierwszoklasistów. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Serdecznie dziękujemy pani Lidzi za przybycie i mamy nadzieję że jeszcze nie raz klasy pierwsze odwiedzi i podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.