Strona domowa Wycieczki Fascynująca podróż w czasie
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Fascynująca podróż w czasie

W dniu 4 maja uczniowie klas Ib i Ic szkoły podstawowej wraz z opiekunami wybrali się na szkolną wycieczkę do Żarek. Na miejscu okazało się, że miasteczko to jest

niezwykle interesujące.
Uczestnicy wycieczki, zwiedzając Stary Młyn, wyruszyli w pasjonującą podróż w czasie. W jej trakcie poznali historię  dawnych rzemiosł: młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. Dzieci brały udział
w zabawach i konkursach, między innymi szukały mieszkających w młynie zwierzątek, budowały z przestrzennych puzzli piec chlebowy, korzystały
z interaktywnych gier, wchodziły do "Beczki śmiechu". Ciekawym doświadczeniem dla dzieci było mielenie zboża najstarszą metodą. Gotową mąkę  uczniowie zapakowali do ozdobnych sakiewek i wzięli na pamiątkę do domu.
Po wizycie w muzeum uczniowie udali się spacerkiem do Manufaktur Słodyczy Hokus Pokuss. Gdzie uczestniczyli w słodkich warsztatach. Obserwowali wytwarzanie słodyczy, a następnie sami własnoręcznie przygotowali kolorowe lizaki. Oczywiście nie obyło się bez zakupów, trudno było oprzeć się tym wszystkim smakołykom. To niezwykle, kolorowe i pachnące miejsce bardzo spodobało się dzieciom.
Wszyscy zadowoleni wrócili do Siewierza. Wycieczka dostarczyła pierwszoklasistom mnóstwo wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.
Urszula Masłyka