Strona domowa Wycieczki Wycieczka klas II Gimnazjum
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wycieczka klas II Gimnazjum

W środę 15 czerwca uczniowie klas drugich Gimnazjum wyjechali na trzydniową wycieczkę w Bieszczady. Każda godzina wyjazdu była zaplanowana i wypełniona licznymi atrakcjami. Cyfry mówią same za siebie: 1000 kilometrów, 11 zwiedzonych miejscowości, 2 zdobyte szczyty, 2 noce spędzone w XVI-wiecznym zamku w Lesku. Wystarczy dodać tylko 39 zgranych uczestników i 4 uśmiechniętych opiekunów by mieć receptę na niepowtarzalny wyjazd. Uczniowie byli pod wrażeniem ruin  Zakonu Karmelitów w Zagórzu, Centrum Ekumenicznego w Myczkowicach, zapory wodnej w Solinie,  cerkwi w Turzańsku i pokazowej zagrody żubrów  w Mucznem. Mieli okazję porozmawiać  z pasjonatami sztuki ludowej i tradycji łemkowskich oraz poznać tajniki wykonywania ikon oraz porozmawiać z ich twórcą. Na zawsze pozostaną nam w pamięci piękne krajobrazy bieszczadzkie widziane ze szczytów Połoniny Wetlińskiej i góry Suliła oraz z rejsu statkiem po Zalewie Solińskim. Zobaczyliśmy dwa oblicza Bieszczad, turystyczne, np. w  Polańczyku i to drugie, tajemnicze, czyste, wolne od ingerencji człowieka.  Wyjazd był bardzo udany i na długo zostanie w naszej pamięci. 
                                                           Hanna Śliwa-Wrocławska